× Fa فارسی En English

فروشگاه پکیج ها درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 قیمت لوله گالوانیزه، خرید لوله گالوانیزه به صورت مستقیم

 

 نحوه تعیین قیمت لوله گالوانیزه

قیمت لوله گالوانیزه به مواد مختلفی بستگی دارد که از جمله آن ها می توان به مواردی مانند میزان مقاومت، ساختار تشکیل دهنده آن، میزان تورم، ارز، قیمت جهانی محصول اشاره کرد. همچنین قیمت روز لوله های گالوانیزه به مخازن کارخانه های تولیدی و میزان تیراژ آن ها نیز بستگی دارد برای مثال در بعضی موارد ممکن است آمار ساختمان سازی افزایش یابد در این مواقع احتیاج زیادی به لوله های مقاوم در مقابل زنگ زدگی برای ساخت ساختمان ها به وجود می آید به همین علت می توان گفت در این زمان ها قیمت لوله گالوانیزه هم افزایش می یابد و در روزهای خلوت سال از نظر ساختمان سازی می تواند دچار کاهش قیمت شود. اما در نهایت می توان گفت مهم ترین مسئله که بر روی قیمت نهایی لوله های گالوانیزه تاثیر می گذارد ماده اولیه ای است که در ساخت آن ها استفاده می شود.

 

راهنمای خرید لوله گالوانیزه

اگر قصد خرید لوله گالوانیزه را دارید توصیه می کنیم از مشاوران و کارشناسان در این زمینه کمک بگیرید چرا که آن ها اطلاعات بالایی را در زمینه انواع محصولات پروفیلی مانند لوله های گالوانیزه دارند و بهتر می توانند در انتخاب این محصول به شما کمک کنند. شما می توانید این محصول مهم را از کارخانه ها، تولیدی ها و شرکت های معتبر تهیه کنید.


لوله گالوانیزه
لوله یکی از مشتقات ساخته شده از جنس فلز است که کاربردهای مختلفی را در صنایع گوناگون دارد. در اصل لوله، یک نوع پروفیل با سطح مقطع گرد محسوب می شود که برای منتقل کردن ماده ها از آن استفاده می شود. لوله های فولادی یکی از کاربردی ترین انواع لوله در صنعت و تاسیسات مختلف هستند که لوله گالوانیزه یکی از انواع این لوله ها است. در این مقاله این محصول را به طور کامل برای تان معرفی می کنیم با ما همراه باشید.


 لوله گالوانیزه چیست
لوله ای که با روی مذاب پوشانده می شود را لوله گالوانیزه می گویند. جنس این لوله ای از آهن های سفید نورد شده است که درز آن به وسیله دستگاه های درز جوش، به هم جوش داده می شود و بعد از آن لوله را در فلز روی مذاب می اندازند که در حالت عادی در دو حالت سبک و متوسط ساخته می شود.

 

نحوه تولید لوله گالوانیزه

خرید لوله گالوانیزه یکی از تقاضاترین خرید ها در در صنعت به شمار می رود. بنابراین آشنایی با نحوه تولید آن می تواند به صاحبان صنایع در خرید لوله گالوانیزه کمک بسیار زیادی نماید. معمولا قیمت لوله گالوانیزه یکی از مهم ترین پارامترهایی است که پیش از خرید لوله گالوانیزه مورد توجه صنعت گران قرار می گیرد. در ادامه به بررسی نحوه تولید لوله گالوانیزه خواهیم پرداخت.


لوله گالوانیزه حاصل فرایند گالوانیزه کردن لوله های فلزی می باشد. در این فرایند روکشی از فلز روی، سطح لوله ها را پوشش می دهد. قیمت لوله گالوانیزه نیز بسته به نحوه تولید متغیر است. برای تولید لوله گالوانیزه، لوله های فولادی را در استخر های مجهز شناور می کنند. این کار به فرایند های استانداردی نیاز دارد تا لوله ها پیش از گالوانیزاسیون آمادگی لازم را کسب کنند. به همین دلیل در ابتدا لوله ها با برش خودن ورق های فلزی با عبور از میان غلتک ها به شکل لوله در می آیند. پس از آن از آلودگی و چربی های سطحی پاکسازی می شوند. در مرحله ی پاکسازی اکسید های روی سطح لوله را نیز از بین می برند. پس از این مرحله گالوانیزاسیون گرم یا سرد بسته به نوع نیاز خریدار انجام می شود. قیمت لوله گالوانیزه در روش سرد با روش گرم متفاوت است.  


گالوانیزاسیون گرم
لوله گالوانیزه در روش گالوانیزاسیون گرم با استفاده از ماده ی مذاب فلز روی تولید می شود.. لوله های فولادی پس از تمیزکاری توسط مذاب مذاب فلز روی پوشانده شده و لایه ای از روی بر روی آن ها قرار می  گیرد. کیفیت روکش فلز روی بستگی به میزان تمیزکاری قبل از شروع کار دارد. قیمت لوله گالوانیزه در این مرحله به یکنواخت بودن روکش روی بستگی دارد. این روش نسبت به روش سرد بیشتر در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. پس از آنکه لوله ها در معرض ماده ی مذاب قرار گرفتند، سطح بیرونی آن ها در معرض محلول فلاکس قرار می گیرد. پس از آن در کوره های حرارتی تحت دمای بیش از 120 درجه سانتی گراد قرار گرفته ورطوبت خود را از دست می دهند.


مرحله ی بعدی ورود به استخر های فلز روی است. پس از اینکه لوله ها با روکش روی پوشانده شدند برخی اضافات فلز روی بر روی لوله ها حذف می شوند. این کار با کمک هوای پر فشار صورت می گیرد. در پایان لوله گالوانیزه با آب سرد شسته می شود. خرید لوله گالوانیزه به روش گرم به دلیل مزیت های این روش متقاضی بیشتری دارد. لوله گالوانیزه در روش گرم مستحکم تر بوده و راحت تر تولید می شود. بنابراین قیمت لوله گالوانیزه در این روش به صرفه تر خواهد بود. قیمت لوله گالوانیزه متاثر از قیمت فلز روی در روش گالوانیزاسیون گرم می باشد.


گالوانیزاسیون سرد
در روش سرد، لوله گالوانیزه در معرض ماده ی مذاب قرار نمی گیرد. در این روش لوله ی فولادی را در محلول الکترولیت قرار میدهند. این محلول حاصل نمک های فلز روی است. در این روش پس از قرارگیری لوله در محلول، روکش کم ضخامتی بر روی لوله قرار می گیرد. با توجه به ضخامت کم لایه ی تشکیل شده، از این روش بیشتر در مصارف مقیاس کوچک استفاده می شود. قیمت لوله گالوانیزه در روش سرد کمتر از قیمت لوله گالوانیزه در روش گرم است. همچنین معمولا تاسیسات های کوچک خانگی و اداری متقاضی خرید لوله گالوانیزه به روش سرد
می باشند.


تفاوت لوله گالوانیزه گرم و سرد

لوله های گالوانیزه ی تولید شده به روش گرم سطحی با انعکاس بالاتر نسبت به روش سرد دارند. این موضوع قیمت لوله گالوانیزه گرم را بیشتر از سرد می کند. لوله های تولید شده در روش سرد دارای سطح مات می باشند. خرید لوله گالوانیزه به دلیل اینکه این لوله ها برخی هزینه ها همچون رنگ آمیزی و نیروی کار را حذف کرده اند بسیار مورد اقبال قرار دارد.


انواع لوله گالوانیزه

خرید لوله گالوانیزه متناسب با نیازی که مد نظر می باشد فرق می کند. خریداران باید پیش از خرید لوله گالوانیزه با انواع آن آشنا شده و یکی از از انواع آن را متناسب با کاربرد خود انتخاب نمایند.
لوله های گالوانیزه بر اساس پارامتر های مختلف به دسته های زیر تقسیم می شوند:


بر اساس روش تولید:
لوله گالوانیزه گرم
لوله گالوانیزه سرد


بر اساس جنس لوله ها:
لوله گالوانیزه آهنی
لوله گالوانیزه فولادی


بر اساس وزن لوله ها:
لوله گالوانیزه سبک
لوله گالوانیزه سنگین

 

کاربردهای رایج لوله گالوانیزه

خرید لوله ی گالوانیزه از صنایع کوچک تا بزرگ دارای متقاضی است. از لوله های گالوانیزه در برای شبکه بندی لوله های انتقال آب در تاسیسات بهداشتی ساختمان، مخابرات، انتقال فاضلاب شهری، انتقال آب برای مصارف کشاورزی و صنعت و نیز تهویه مطبوع استفاده می شود. نوسان قیمت لوله گالوانیزه بر روی میزان خرید لوله گالوانیزه در هرکدام از این کاربرد ها موثر است. چنانچه قیمت لوله گالوانیزه افزایش پیدا کند میزان استفاده از آن در صنعت نیز کاهش پیدا می کند.

دیگر کاربرد ها:
منتقل کردن آب های آشامیدنی در ساختمان های مسکونی
منتقل کردن آب به قسمت های متفاوت موتورخانه
منتقل کردن آب و گاز در زمین های کشاورزی و گلخانه
منتقل کردن فاضلاب و پساب ها
در دکل های مخابراتی کابل برق کاربرد دارد.
تهویه ساختمان ها
حصار کشیدن زمین و فضای کارگاهی
معرفی مهم ترین مزیت های لوله گالوانیزه

 

مزایا استفاده از لوله گالوانیزه:

لوله گالوانیزه دارای مزیت های زیادی است که از مهم ترین آن ها می توان به موارد پایین اشاره کرد:
دوام و پایداری بالا در برابر زنگ زدگی و خوردگی
مقاومت در مقابل آتش
قیمت به صرفه اتصالات
مقاومتن در مقابل دما و فشارهای زیاد
عدم نفوذ اکسیژن به داخل آن
دوام فیزیکی مناسب
قابلیت بازرسی و کنترل راحت آن