× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 خرید تجهیزات ریخته‌گری - انواع مدل و نوع ، استعلام قیمت

 

مواد اولیه تشکیل دهنده
یکی از موارد با اهمیتی که در قیمت تجهیزات ریخته گری موثر است موادهای اولیه‌ای است که در تولید تجهیزات ریخته گری استفاده می‌شود. پر واضح است که هر چه کیفیت این موادها بیشتر باشد بر قیمت کلی تجهیزات اثر خواهد گذاشت.
حمل و نقل
برای آنکه بتوان تجهیزات ریخته گری را در محل استفاده کرد نیاز به نقل و انتقال خواهد داشت که برای این منظور با توجه به حجم تجهیزات قیمت نهایی ارسال در نظر گرفته خواهد شد.
عرضه و تقاضا
همیشه در هر حوزه‌ای عرضه و تقاضا نقش بسیار تعیین کننده‌ای را در قیمت محصولات ایفا خواهد کرد که این مهم در خصوص قیمت تجهیزات ریخته گری نیز وجود دارد. بنابراین هر چه تقاضا برای این‌گونه از تجهیزات بیشتر باشد به قیمت آنها افزوده خواهد شد.
کیفیت تجهیزات
به طور کلی کیفیت لوازم کاربردی برای استفاده در ریخته گری دارای اهمیت است و هر چه این کیفیت بیشتر باشد، به قیمت تجهیزات اضافه خواهد شد. پر واضح است که برای داشتن محصولات بهتر، باید از تجهیزات با کیفیت بالا استفاده کرد.
قیمت دلار
افزایش یا کاهش دلار از دیگر دلایل تعیین قیمت تجهیزات ریخته گری است. با توجه به اینکه ممکن است بعضی از لوازم ریخته گری از خارج از کشور تهیه شود، امکان خرید با قیمت‌های بالاتر وجود خواهد داشت.

 

 

راهنمای خرید تجهیزات ریخته گری

برای انجام فرآیند ریخته گری علاوه بر مواد اولیه که پایه اصلی آن ها را فلزات خام تشکیل می دهند و همچنین فروآلیاژ ها ما نیاز به تجهیزات خاصی داریم.که بخشی به عنوان تجهیزات ذوب مانند انواع کوره، نمونه بردار مذاب، الکترود گرافیتی و.... هستند.
گروهی دیگر نیز برای قالب سازی و فرم دهی قطعات هستند. هنگامی که فلز به دما ذوب خود برسد باید قبل از سرد شدن و هم چنین نقطه جوش خود به قالب مخصوص خود هدایت شود، که این امر بسته به نوع محصول و تعداد تولید شده متفاوت خواهد بود و هرکدام نیازمند تجهیزات خاص خود هستند.

برای خرید تجهیزات ریخته گری باید بررسی‌های زیادی انجام داده شود تا بتوانید باکیفیت‌ترین آنها را بدست آورید. ما در ادامه به برخی از تجهیزات ریخته گری اشاره خواهیم کرد.


انواع کروم

یکی از ماده‌هایی که در ریخته گری مورد استفاده قرار می‌گیرد، کروم نام دارد که مصارف زیادی نیز خواهد داشت. این ماده که خاصیت ضد زنگ دارد بعنوان یک کاتالیزور در ریخته استفاده می‌شود.


انواع چسب سیلیکات

در خرید تجهیزات ریخته گری باید به انواع چسب سیلیکات نیز توجه کرد چرا که استفاده‌های متعددی از آن می‌شود که از جمله می‌توان به شکل دادن قالب اشاره کرد. همچنین برای شکل‌گیری ماهیچه نیز از این محصول بکارگیری می‌شود.


انواع خاک نسوز

در ریخته گری خاک نسوز یک نوع خاک رس است که در دماهای بالا خواص خود را حفظ خواهد کرد و ویژگی منحصربفرد آن مقاومت در برابر آتش است. خرید تجهیزات ریخته گری مانند خاک نسوز باید با دقت زیادی انجام شود.


انواع بوته گرافیتی

از جمله تجهیزات مهم ریخته گری بوته گرافیتی است که معمولاً از آن در صنایعی مانند ذوب آلومینیوم بکار گرفته می‌شود. از جمله خصوصیات این موادها مقاومت بسیار خوب‌شان در مقابل حرارت‌ها بیش از اندازه در ریخته گری است.


انواع ملاقه چدنی

از جمله خرید تجهیزات ریخته گری که حتماً باید نوع باکیفیت آن در نظر گرفته شود، انواع ملاقه‌های چدنی است که برای این منظور باید به مراکز مجاز مراجعه کرد.


انواع گاززدا

عملیات گاززدایی در ریخته گری مخصوصاً برای ذوب آلومینیوم از حساسیت‌های زیادی برخوردار است که باید با گاززداهای بخصوصی انجام شود.

 

معرفی لوازم و تجهیزات ریخته‌گری
در جهان ریخته‌گری یک تازه‌ وارد محسوب می‌شوید؟ ریخته‌گری که به جز این اسم، تحت عنوان ریخته‌گری لاست واکس نیز شناخته می‌شود یکی از شیوه‌هایی است که از عهد قدیم، همواره با انسان همراه بوده است. این تکنیک برای دهه‌ها در طول تمدن در سرتاسر جهان مورد بهره‌برداری قرار گرفته و به این صورت، می‌توان گفت که تکنیک فوق، قدمتی به بلندای تاریخ تمدن دارد و حتی اگر به عنوان یکی از نمادهای تمدن نیز یاد شود، چندان بیراه نبوده است.

 

انواع تجهیزات ریخته گری


بوته مذاب
بوته مذاب یکی از قدیمی‌ترین و در عین حال ساده‌ترین انواع کوره‌های ذوب است که در صنعت ریخته‌گری مورد استفاده قرار می‌گیرد. بوته مذاب معمولا در جاهایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که به دسته‌های کوچکی از آلیاژ با نقطه ذوب پایین نیاز باشد. هزینه‌های این دست کوره‌ها، آنها را برای ریخته‌گری‌های کوچکِ غیر آهنی جذاب کرده است. بوته مذاب نوعی واحد ذوب ساده و بسیار قدیمی است که معمولا در ریخته‌گری استفاده می‌شود.
کاربردهای بوته مذاب:
کاربردهای آن بسیار ساده است، برای هر دسته کوچک از آلیاژها با نقطه ذوب کم استفاده می‌شود. کوره کوچک مناسب علاقه‌مندان، مشاغل کوچک و کالج‌ها و مدارس حرفه‌ای است.


کوره ریخته‌گری
کوره ریخته‌گری، مواد فلزی را در رگه‌هایی خطی که هم ماده را برای ذوب شده نگه می‌دارد و هم انرژی مورد نیاز برای ذوب شدن آنها را فراهم می‌کند؛ ذوب می‌کند. کوره‌های ریخته‌گری برای ترکیب مواد فلزی و سوخت لازم برای ذوب مواد از یک طراحی ویژه بهره می‌برند. از دیگر ویژگی‌های این کوره این است که آنها در اندازه‌های مختلف و در دمای دلخواه ارائه می‌شوند. یک نکته که شاید درباره این کوره نمی‌دانستید این است که نوع فلز استفاده شده است که نوع کوره ریخته‌گری را تعیین می‌کند. برای مثال: ریخته‌گری‌های چدن به کوره‌های گنبدی یا القایی نیاز دارند درحالیکه کوره‌های برنز و آلومینیوم نیازمند بوته‌ی آهنگری هستند.
برخی نمونه‌های کوره ریخته‌گری:
کوره‌‌های القایی
ویژگی برتر این کوره‌ها که عمدتا در کارخانجات ریخته‌گری مورد استفاده قرار می‌گیرند، کیفیت بالا و سهولت در استفاده‌شان است.
کوره‌های بوته آهنگری
کوره‌ای بسیار ساده است که در دمای بالا عملکرد خارق العاده‌ای دارد. بوته آهنگری در منبع گرما قرار داده می‌شود و با فلز و مواد افزودنی پر می‌شود. اندازه این کوره‌ها، از یک فنجان کوچک تا یک کوره‌ی تنور مانند متغیر است. این کوره‌ها اغلب توسط سازندگان جواهر و نیز علاقه‌مندان به ریخته‌گری مورد استفاده قرار می‌گیرد.
کوره‌های گنبدی
کوره‌های گنبدی، کوره‌ای بلند و دودکش مانند است که با ذغال سنگ و مواد افزودنی پر شده و روشن می‌شود. پس از آن، فلز مستقیما به کوره اضافه می‌شود. برخی از کارخانجات ریخته گری هنوز از کوره‌های گنبدی استفاده می‌کنند. هرچند این نوع از کوره‌ ریخته‌گری کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا کوره‌های القایی کارایی بسیار بیشتری را ارائه می‌دهند.
کوره‌های قوس الکتریکی
از کوره قوس الکتریکی برای عبور جریان الکتریکی از میان آهنِ درون کوره استفاده می‌شود. هنگامی که مخزن کوره با فلز پر می‌شود، الکترودها درون فلز قرار می‌گیرند و یک قوس الکتریکی بین آنها عبور می‌کند تا فلز درون مخزن را ذوب کند. ممکن است که اکسیژن نیز به این فرآیند افزوده شود.


الکترود گرافیتی
الکترودهای گرافیتی اصلی‌ترین عنصر حرارتی است که در کوره قوس الکتریکی به کار می‌رود. فرآیند ساخت فولاد که در آن ماشین‌ها و یا وسائل اوراق برای تولید فولاد ذوب می‌شوند. ساخت کوره‌‌های قوس الکتریکی ارزان‌تر از کوره‌های سنتی بلند است که فولاد را سنگ آهن تولید می‌کردند و از طریق ذغال سنگ منبع سوخت خود را تامین می‌کردند. اما از طرفی هم هزینه ساخت فولاد بیشتر است زیرا آنها از قراضه‌های فولادی و انرژی الکتریکی استفاده می‌کنند.
صنعت ریخته‌گری از آن دست صنایعی است که در طول قرن‌ها همراه انسان بوده و از نمادهای تمدن بشری به حساب می‌آید. این صنعت پا به پای انسان پیشرفت کرده و اینک به شکلی گسترده و برای مقاصد گوناگون مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. در این میان ابزارهای آن نیز دچار تغییرات شگرفی شده‌اند که متناسب با نیاز ما، در خدمت‌مان قرار دارند. 
از بوته مذاب گرفته – که قدیمی‌ترین و در عین حال ساده‌ترین نوع کوره‌ ریخته‌گری است – تا کوره‌های قوس الکتریکی، همه و همه مزایا و معایب خود را دارند. برای مثال اگرچه عنوان شد که هزینه ساخت یک کوره قوس الکتریکی، به مراتب ارزان تر از یک کوره بلند ذغال سوز است، اما از طرفی بابت مصرف برق آنها هزینه‌های نهایی را افزایش می‌دهد. یا در نمونه‌ای دیگر، کوره بوته آهنگری را داریم که برای کارهای ظریفی نظیر جواهر سازی به کار می‌رود. این کوره به دلیل سهولت در استفاده توانسته نظر علاقه‌مندان به صنعت ریخته‌گری را به خود جلب کند.

تجهیزات ریخته‌گری سایر

شرح محصول قیمت فروشنده
پودر ریخته‌گری آذربان نسوز آریا 6,000 تومان آذربان نسوز آریا

تجهیزات ریخته‌گری فولاد نیشابور

شرح محصول قیمت فروشنده
غلاف ترمومتر آذربان نسوز آریا 18,500 تومان آذربان نسوز آریا
غلاف ترمومتر آذربان نسوز آریا 19,500 تومان آذربان نسوز آریا
غلاف ترمومتر آذربان نسوز آریا 21,000 تومان آذربان نسوز آریا
غلاف ترمومتر آذربان نسوز آریا 23,000 تومان آذربان نسوز آریا
غلاف ترمومتر آذربان نسوز آریا 25,000 تومان آذربان نسوز آریا
غلاف ترمومتر آذربان نسوز آریا 27,000 تومان آذربان نسوز آریا

تجهیزات ریخته‌گری آذربان نسوز آریا

شرح محصول قیمت فروشنده
نازل تاندیش زیرکونیایی آذربان نسوز آریا سایز۱۲ 65,000 تومان آذربان نسوز آریا
نازل تاندیش زیرکونیایی آذربان نسوز آریا سایز۱۲.۵ 65,000 تومان آذربان نسوز آریا
نازل تاندیش زیرکونیایی آذربان نسوز آریا سایز۱۳ 65,000 تومان آذربان نسوز آریا
نازل تاندیش زیرکونیایی آذربان نسوز آریا سایز۱۳.۵ 65,000 تومان آذربان نسوز آریا
نازل تاندیش زیرکونیایی آذربان نسوز آریا سایز۱۴ 65,000 تومان آذربان نسوز آریا
نازل تاندیش آذربان نسوز آریا سایز۱۲ 65,000 تومان آذربان نسوز آریا
نازل تاندیش آذربان نسوز آریا سایز۱۲.۵ 65,000 تومان آذربان نسوز آریا
نازل تاندیش آذربان نسوز آریا سایز۱۳ 65,000 تومان آذربان نسوز آریا
نازل تاندیش آذربان نسوز آریا سایز۱۳.۵ 65,000 تومان آذربان نسوز آریا
نازل تاندیش آذربان نسوز آریا سایز۱۴ 65,000 تومان آذربان نسوز آریا