× Fa فارسی En English

فروشگاه پکیج ها درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 خرید فروسیلیس با کیفیت ، استعلام قیمت روز

 

انواع فروسیلیس

قیمت فروسیلیس یا فرو سیلیسم در انواع مختلف محصول با درجه خالص بودن فروسیلیس و سایز آن سنجیده می شود. منظور از درجه خالص بودن فرو سیلیس یعنی میزان درصد سیلیس و سایرعناصر جزئی که در این فروآلیاژ وجود دارد. تولید کننده گان فروسیلیس در پروسه تولید فرو سیلیسم از مواد اولیه مختلفی مانند مواد حامل سیلیسم، مواد حامل آهن و مواد احیا کننده استفاده می کنند. سود آوری قیمت فروسیلیس صادراتی با افزایش میزان درجه خالصی بیشتر می شود.
بالا و پایین شدن قیمت فروسیلیس با انواع مواد اولیه ای که در فرآیند تولید محصول استفاده می شود، رابطه مستقیم دارد. انواع فروسیلیس به صورت کلی به فروسیلیسم های داخلی و فروسیلیس خارجی اشاره می کند. قیمت فروسیلیس خارجی با نوسانات بازار ارز دچار نوسان می شود. با توجه به تولید های متنوع فروسیلیسم و گستردگی عناصر، شناخت انواع محصول می تواند در خرید محصول مناسب با توجه به نوع مصرف کمک کننده باشد. مرکز تجارت گرام با ارائه  فرو فروسیلیس های متنوع با درجه کیفیتی خالص و بالا از کلیه شرکت های بازرگانی و تولیدکننده گان، فروش محصول را با کمترین قیمت فروسیلیس به صورت آنلاین فراهم کرده است و همچنین خریداران سراسرکشور با در اختیار داشتن قیمت فروسیلیس به صورت روزانه می توانند در هر ساعت از شبانه روز برای خرید محصول با بالاترین کیفیت اقدام کنند.  


فروسیلیس چیست؟
سیلیکون یک عنصر شیمیایی با نماد Si و عدد اتمی 14 است. این ماده یک جامد بلوری شکننده با درخشش فلزی خاکستری آبی است که یک فلز و نیمه هادی چهار ظرفیتی است. در کرۀ زمین بعد از اکسیژن فراوان‌ترین عنصر  سیلیسم می‌باشد.  معمولا در طبیعت به ‌صورت کوارتز موجود است. فروسیلیس آلیاژ تهیه شده از این عنصر است که در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این آلیاژ ترکیب عنصر سیلیس و آهن با نسبت متفاوت می‌باشد که درصد سیلیسیم آن از 15 تا 90 درصد و باقی مانده آن نیز از آهن تشکیل شده است. در این آلیاژ عناصر دیگر مانند منگنز، آلومینیم و فسفر به ‌عنوان نا خالصی هایی با درصد خیلی کم وجود دارد و همچنین عنصر کربن در این فرو آلیاژ نیز به‌ عنوان عنصر سوم ناخالصی  فرو سیلیس شناخته می‌شود. فروسیلیس از طریق حرارت دادن سیلیسیم و سنگ آهن در کوره‌های قوس الکتریکی تهیه می‌شوند.
پایه واکنش‌های تولید فروسیلیس، واکنش احیا است. در این واکنش‌ها سیلیس و اکسید آهن توسط جریان الکتریسیته احیا شده و در نهایت محصول فرو آلیاژ تشکیل می‌شود. قیمت فرو سیلیس می تواند به میزان ناخالصی های این فرو آلیاژ نیز بستگی داشته باشد.
روش ذوب ‌ریزی در کارخانه تولید فروسیلیس معمولا هر دو ساعت یک بار انجام می‌شود. پس از تولید، فروسیلیس در بسترهای مخصوص ریخته تا منجمد و سرد شود، سپس با استفاده از سنگ‌ شکن خرد می شود و مطابق با نیاز در سایز و دانه ‌بندی متفاوت بسته‌ بندی شده و یا به صورت فله‌ای به بازار عرضه می‌شود.


عوامل موثر قیمت فروسیلیس

مواردی که بر اقتصاد مواد معدنی تاثیر گذارند، در تعیین قیمت فروسیلیس هم نقش دارند.
 بنابراین عوامل مؤثر در قیمت فروسیلیس عبارتد از:
تحقیقات علمی در مورد کشف ذخایر اقتصادی
 فعالیت هایی که در حیطه‌ی کشف معادن صورت می‌گیرد.
 قیمت ارز و تحریم های بین المللی که تاثیر زیادی در صادرات و واردات دارند.
بهره گیری از روش های به روز ژئوفیزیکی و ژئوشیمیایی برای شناسایی مواد معدنی در بخشهای عمیق زمین  از جمله عواملی هستند که بر قیمت فروسیلیس تاثیر گذارند.


راهنمای خرید فروسیلیس

در صورتی که جز افرادی هستید که آگاهی مورد نیاز درمورد این ماده معدنی و تجربه کافی در این زمینه را دارید، در هنگام خرید فروسیلیس مشکلی پیش رو نخواهید داشت. اما اگر دانش مورد نیاز و تجربه کافی در این زمینه ندارید حتما با کمک یک مشاور اقدام به تهیه فروسیلیس کنید. اگر تیز نگری را در این کار به خرج ندهید باعث می‌شود که محصول بی‌کیفیت بدست آورید و  پیامد هایی همچون پایین آمدن رانده مان و از دست رفتن سرمایه‌تان را برای شما به ارمغان می‌آورند. پس برای خرید فروسیلیس از افرادی که تخصص کافی را دارند یاری بگیرید.
 تمام محصولات موجود در مرکز مجاز تجارت گرام دارای تضمین کیفیت هستند چرا که  تمام تامین کنندگان فعال در مرکز جزء برترین و بنام ترین تولیدکننده گان در کشور می‌باشند. متخصصان تجارت گرام می‌کوشند تا به شما در هنگام خرید کمک کرده و همچنین مشاوره مناسب به مشتریان  ارائه می دهند تا محصول با کیفیت با ارزان ترین قیمت فرو سیلیس به دست مشتریان برسد.


کاربرد های فروسیلیس

فروسیلیس در صنایع مختلفی کاربرد دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به صنایع فولادی و تولید چدن اشاره کرد. در فولاد سازی از فروسیلیس به ‌عنوان ماده اکسیژن زدا از مذاب تولید شده فولاد و همچنین در صنایع چدن برای تشکیل گرافیت به کار می‌رود. از دیگر موارد مصرف فروسیلیس تولید فولاد و چدن پرسیلیس است. همچنین در جوشکاری برای ساخت الکترودهای گرافیتی، از فروسیلیس استفاده می‌شود.
طبیعتا افرادی که خواهان و به دنبال خرد فروسیلیس هستند. با کارایی این ماده آشنایی کامل دارند اما این ماده معدنی علاوه برکاربرد فراوانی که در ریخته گری فلزات دارد از آن در تولید هیدروژن نیز استفاده می‌شود. فرو سیلیسم توسط ارتش برای تولید سریع هیدروژن برای بالن ها به روش فروسیلیکون استفاده می شود. در این واکنش شیمیایی از هیدروکسید سدیم ، فروسیلیسیم و آب استفاده می شود. ژنراتور به اندازه کافی کوچک است که در یک کامیون جای می گیرد و فقط به مقدار کمی نیروی الکتریکی نیاز دارد ، مواد پایدار و قابل احتراق نیستند و تا زمانی که مخلوط نشوند هیدروژن تولید نمی کنند.
آمار کل مصرف کشور از فروسیلیس تقریبا به 50 هزار تن می‌رسد، اما اصلی‌ترین مصرف‌کنندۀ آن کارخانه‌های فولادسازی هستند که حدود 38 هزار تن در سال مصرف دارند. باتوجه به بالا بودن نیاز صنعت‌ های مهم در کشور به فروسیلیس، واحدهایی برای تولید این آلیاژ در کشور شروع به فعالیت کردند، تا قبل از آن فروسیلیس از طریق واردات از کشورهای خارجی تولید می‌شد اما با فعالیت داخلی در این زمینه امکان صادرات نیز علاوه بر تامین نیاز داخلی فراهم شد.
در روند تولید فروسیلیس پارامترها و عوامل مختلفی وجود دارد که باید رعایت شوند تا محصول دلخواه و با کیفیت حاصل شود. در ادامه این عوامل مطرح می‌شوند:
 کیفیت در تجهیزات تولید و شرایط آزمایشگاهی مناسب
 استفاده از مواد اولیۀ با کیفیت و مرغوب
 کنترل مداوم کیفی برای مواد اولیه، محصول نهایی و نسبت آن‌ها
استفاده از نیروی متخصص و کارآمد با دانش به‌روز
 استفاده صحیح از تجهیزات به ویژه کوره قوس الکتریک
موارد بالا هر یک از عوامل کلیدی در تولید و کیفیت فروسیلیس هستند که عدم رعایت نکات مربوطه می‌تواند موجب مشکلات کمی و کیفی شود. باتوجه به اینکه فروسیلیس در فولادسازی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، فعالان در صنعت متالوژی به خوبی این موضوع را می دانند که کیفیت بالا آن می‌تواند موجب افزایش کیفیت در محصول نهایی شود. پس افراد با سابقه به دنبال خرید فروسیلیس عیار بالا هستند. هرچه کیفیت بالاتر مورد نظر باشد، بدیهی است که نرخ محصول بالاتر خواهد بود.


طبقه‌بندی فروسیلیس

قیمت فروسیلیس از طریق طبقه بندی های فروسیلیسم نیز مشخص می شود. شاخص اصلی در طبقه بندی فروسیلیس، میزان درصد سیلیس موجود در فروسیلیس است در واقع درصد سیلیس به عنوان فاکتور شناسایی درجه خالوص فرو سیلیس به شمار می رود. به صورت کلی و رایج درجه خلوص معمولی فروسیلیسم از 15 تا90 درصد سیلیس تشکیل شده است. بنابراین شاخص درصد سیلیس می تواند در قیمت فروسیلیس تأثیرگذار باشد بنابراین قیمت فروسیلیس با درجه خلوص معمولی کمتر از انواع دیگر با درجه خلوص بالا سیلیس می باشد. فروسیلیس درجه معمولی موجود در بازار از میزان درصد سیلیس با اندازه 15، 45، 65، 75و95درصد تشکیل می شود و همچنین درصد باقی مانده شامل آهن و مابقی عناصرجزئی می باشد. منظور از عناصر جزئی یعنی عناصری مانند آلمینیوم، کربن، منگنز، فسفر و گوگرد که با درصد های خیلی پایینی در فرو آلیاژفرو سیلیس وجود دارند.
طبقه بندی تولید فرو سیلیس با چهار درجه انجام می شود که عبارتند از:
گرید با درصد آلمینیوم کم
گرید با درصد کربن پایین
گرید با خلوص بالا شامل تیتانیوم
خلوص با درصد سیلیس استاندارد
در هرگرید از طبقه بندی فرو آلیاژ فرو سیلیسم، قیمت فروسیلیس متفاوت است.


ویژگی‌های فیزیکی فروسیلیس

 مشخصات فیزیکی محصول می توانند در قیمت فرو سیلیس دخالت کنند.
 ویژگی های فیزیکی فرو سیلیس عبارتند از:
چگالی فرو سیلیس
 به عنوان یکی از ویژگی های فیزیکی محصول است که با افزایش درصد سیلیس نیز کاهش می یابد بدین معنی که چگالی فروسیلیسم به میزان درصد سیلیس وابسته می باشد.
میزان چگالی بعضی از گرید های فرو سیلیس عبارتند از:
15/5 گرم بر سانتی متر مکعب همراه با 45 درصد سیلیس
5/3 گرم بر سی سی همراه با 75 درصد عنصر سیلیس
4/2 گرم بر سی سی همراه با 90 درصد عنصر سیلیس
نقطه جوش فرو سیلیس
نقطه جوش محصول به اندازه 2355درجه سانتی گراد است. این میزان نقطه جوش نشان دهنده مقاومت بالا فروسیلیس دربرابر سایش و خوردگی می باشد و همچنین می تواند خاصیت مغناطیسی بالا فرو سیلیسم را با قابلیت بازیابی مغناطیس نشان دهد.
مشخصه توده یا گرانول فرو سیلیسم
فروسیلیسم موجود به طور معمول به صورت توده یا گرانول در دسترس می باشد. این توده ها در اندازه های درشت و ریز موجود هستند که از اندازه درشت توده برای نفوذ بهتر سرباره در زمان دفع اکسیداسیون یا احیا استفاده می شود و اندازه ریزتر گرانول جهت اطمینان از انحلال به آلیاژ اضافه می شود. در اثر استفاده بیش از حد از فرو آلیاژ فرو سیلیس به دلیل شکننده بودن آن ذرات ریز ناخواسته نیز ایجاد می شوند.
خریداران فرو سیلیس با توجه به شناخت کامل باز هم برای خرید این محصول نیازمند راهنمایی افراد متخصص در این زمینه هستند بنابراین مرکز رسمی تجارت گرام با برخورداری از تیم مشاوره قوی به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به نیاز های مشتریان در زمینه خرید محصول با کمترین قیمت فروسیلیس هستند. قیمت فرو سیلیس از کلیه تولید کننده گان درسربرگ ریخته گری مرکز به صورت روزانه موجود می باشد. شماره تماس تولیدکننده گان فرو سیلیس به صورت یکجا در جدول قیمت فروسیلیس قرار دارد. فروسیلیس صادراتی با بالاترین کیفیت از بازرگانی های معتبر کشور در مرکز تجارت گرام آماده مذاکره با کلیه تجار با کارت بازرگانی جهت صادرات هستند.

 

فروسیلیس سایر

شرح محصول قیمت فروشنده
سایز 60-10 92,000 تومان شایان مواد
سایز 10-3 82,000 تومان شایان مواد
سایز 3-0 65,000 تومان شایان مواد

فروسیلیس فروسیلیس-ایران-(سمنان)

شرح محصول قیمت فروشنده
فروسیلیس سمنان 10-60 67,180 تومان شرکت بازرگانی پریدوت
فروسیلیس سمنان 3-10 61,800 تومان شرکت بازرگانی پریدوت
فروسیلیس سمنان 0-3 52,400 تومان شرکت بازرگانی پریدوت
فروسیلیس سمنان 1-5 95,250 تومان شرکت بازرگانی پریدوت
فروسیلیس سمنان 5-15 95,200 تومان شرکت بازرگانی پریدوت
فروسیلیس سمنان 5-30 95,200 تومان شرکت بازرگانی پریدوت
فروسیلیس ایران 10-60 67,180 تومان ستاره تابان طاهر
فروسیلیس ایران 3-10 61,800 تومان ستاره تابان طاهر
فروسیلیس ایران 0-3 52,400 تومان ستاره تابان طاهر
فروسیلیس ایران 1-5 95,250 تومان ستاره تابان طاهر
فروسیلیس ایران 5-15 95,200 تومان ستاره تابان طاهر
فروسیلیس ایران 5-30 95,200 تومان ستاره تابان طاهر
فروسیلیس ایران 10-60 67,180 تومان فروشگاه فروسیلیس بیگی
فروسیلیس ایران 3-10 61,800 تومان فروشگاه فروسیلیس بیگی
فروسیلیس ایران 0-3 52,400 تومان فروشگاه فروسیلیس بیگی
فروسیلیس ایران 1-5 95,250 تومان فروشگاه فروسیلیس بیگی
فروسیلیس ایران 5-15 95,200 تومان فروشگاه فروسیلیس بیگی
فروسیلیس ایران 5-30 95,200 تومان فروشگاه فروسیلیس بیگی
فروسیلیس سمنان 10-60 67,180 تومان فروشگاه فروسیلیس بیگی
فروسیلیس سمنان 3-10 61,800 تومان فروشگاه فروسیلیس بیگی
فروسیلیس سمنان 0-3 52,400 تومان فروشگاه فروسیلیس بیگی
فروسیلیس سمنان 1-5 95,250 تومان فروشگاه فروسیلیس بیگی
فروسیلیس سمنان 5-15 95,200 تومان فروشگاه فروسیلیس بیگی
فروسیلیس سمنان 5-30 95,200 تومان فروشگاه فروسیلیس بیگی

فروسیلیس ازنا

شرح محصول قیمت فروشنده
فروسیلیس ازنا خلوص بالا سایز۱۰-۶۰ 40,950 تومان آذربان نسوز آریا
فروسیلیس ازنا خلوص بالا سایز۱۰-۳ 37,700 تومان آذربان نسوز آریا
فروسیلیس سایز 60-10 92,000 تومان شایان مواد
فروسیلیس سایز 10-3 84,000 تومان شایان مواد
فروسیلیس سایز 3-0 68,000 تومان شایان مواد
فروسیلیس ازنا 10-60 103,000 تومان کالای ریخته‌گری بیسادی

فروسیلیس خمین

شرح محصول قیمت فروشنده
سایز 60-10 92,000 تومان شایان مواد
سایز 10-3 82,000 تومان شایان مواد
سایز 3-0 65,000 تومان شایان مواد

فروسیلیس اندیمشک

شرح محصول قیمت فروشنده
فروسیلیس اندیمشک سایز 60-10 94,500 تومان کهربا گستر جنوب