×

فروشگاه ها ارتباط با ما

خرید فروفسفر

فروفسفر فروآلیاژی حاصل از آهن و فسفر میباشد که درصد و میزان فسفر آن کیفیت فروآلیاژ را تعیین می-کند. لازم به ذکر است که فروآلیاژ آلیاژی از آهن و عناصر دیگر است که سهم عناصر دیگر در آن بیش از آهن است. فروآلیاژ هایی نظیر فروفسفر به‌عنوان آمیژان و مواد افزودنی به مذاب فلزات در صنایع ریخته گری مورد استفاده قرار میگیرد. میزان فسفر در فروآلیاژ فروفسفر بین 22 تا 28 درصد است. این فروآلیاژ را با نماد FeP نمایش میدهند. فروفسفر به‌عنوان ماده افزودنی به‌منظور تولید فلزات فروس، ویژگیهای زیادی را در آلیاژ ایجاد میکند. یکی از مزایای استفاده از فروفسفر خشک‌کردن آلیاژ از هرگونه آب بوده و به‌عنوان خشک‌کننده عمل میکند. از مهمترین مزایای فروآلیاژ فروفسفر آن است که با افزودن این فروآلیاژ، آلیاژها از هرگونه اکسیداسیون و زنگ زدگی حفظ خواهند شد. همچنین از فروآلیاژ فروفسفر برای تولید چدن و ریخته گری فسفری استفاده میشود. از فروفسفر در تولید فولادهای با مقاومت بالا و آلیاژ کم استفاده میشود. همچنین از فروفسفر در رنگ‌آمیزی آسترکاری غنی از روی اپوکسی یا پایان کاری، رنگ‌آمیزی آسترکاری سیلیکات روی معدنی یا پایان کاری و رنگ‌آمیزی رسانا جهت مقاوم‌سازی آنها در مقابل خوردگی مورد استفاده قرار میگیرد.
فروفسفر به‌عنوان ماده سازنده در فولاد آلیاژ پایین با مقاومت بالا مورد استفاده قرار میگیرد.حتی مقدار اندکی فسفر در فولادهای پیچ زیمنس مارتین به‌منظور خوش تراشی به آنها اضافه میشود. از فرو فسفر برای تولید چدن، ریخته گری فسفری، تولید فولادهای مقاوم و کم آلیاژ استفاده می شود. از مصارف فروفسفر در تولید بوشهای ظریف و تولید انواع پودر جوشکاری است. واحدهایی که لوله چدنی تولید میکنند از پودر فروفسفر استفاده میکنند. فروفسفر میتواند به‌عنوان پلیمریزاسیون دیگر واکنشها را کاتالیزور کنند. فروفسفر در ارتش به‌منظور تولید دود مورد استفاده قرار گرفته و در صنایع کشاورزی به‌عنوان سم جوندگان مورد استفاده میباشد. به دلیل کاربردهای یاد شده قیمت فروفسفر بالاتر از قیمت دیگر فروآلیاژها است.در خرید فروفسفر باید به این نکته توجه شود که فروفسفر در برخورد با آتش می تواند گازهای سمی و حساسیت زایی چون اکسیدهای فسفر و اسید فسفریک تولید کند. فروفسفر به‌صورت کلوخه، گرانول و پودر مورد استفاده بوده و در زمان خرید فروفسفر به شکل آن می بایست توجه شود.
در صنایع شیمیایی به‌منظور تولید فسفات یا به‌عنوان افزودنی در تولید انواع رنگهای متالیک مورد استفاده میباشد. در فروآلیاژ فروفسفر به‌اندازه 20 تا 25 درصد فسفر، 3 تا 4 درصد منگنز، 4 تا 5 درصد سیلیسیوم، حدود 5/0 درصد تیتانیوم، حدود 04/0 درصد کربن، حدود 70 تا 71 درصد آهن بکار میرود. اندازه دانه های فروفسفر بین 10 تا 60 میلیمتر است. در خرید فروفسفر باید توجه داشت که شکل این فروفسفر اسفنجی است و در کوره به مذاب افزوده میشود. 
درصورتی که برای خرید سایر فروآلیاژها نیاز به راهنمایی و مشاوره داشتید، کارشناسان ما در تجارت گرام آمده ارائه مشاوره به شما مشتریان عزیز هستند.
 
 

قیمت فروفسفر 

 
قیمت فروفسفر امروزه با افزایش قابلیت هایی چون مقاومت بالاتر، شکل پذیری و تورق بهتر بیشتر شده است. گرید فروفسفر و درجه خلوص آن مانند سایر فروآلیاژها در قیمت فروفسفر تاثیر دارد. به‌منظور خرید فروفسفر می توان قیمت فروفسفر را از تأمین‌کنندگان معتبر و یا سایتهای معتبر و پربازدید استعلام کرد. نوسانات قیمت بازار در تعیین قیمت فروفسفر تاثیر دارد. خرید فروفسفر و نکاتی که باید به آن توجه کرد . خرید فروفسفر به‌صورت پودر، ورق، شمش، مفتول و با هدف پاشش است. در زمان خرید فروفسفر باید توجه شود که این فروآلیاژ حالت فیزیکی جامد و خاکستری‌رنگ دارد و بدون بو است و نقطه ذوب این فروآلیاژ تقریباً 1200 درجه سانتیگراد است. در زمان خرید فروفسفر باید دقت شود که این ماده با آب‌وهوا می تواند واکنش داده و تولید گاز نماید.
خرید فروفسفر به‌صورت توده ای نسبت به حالت پودری پایدارتر است. خرید فروفسفر برای مصارف و تولیدات صنعتی میباشد. فروفسفر از جمله فروآلیاژهای حساس است و بهتر است خرید فروفسفر از جایی انجام گیرد که کیفیت مطلوب و مورد قبولی داشته باشد. در خرید فروفسفر باید دقت شود که این فروآلیاژ میتوان با هیدروکربنهای هالوژنه واکنش نشان داده و ترکیباتی قابل انفجار ایجاد کنند. در زمان خرید این فروآلیاژ باید دقت شود که هم نوع وارداتی این محصول وجود داشته و هم این فروآلیاژ در داخل کشور تولید می شود.
 
در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید تا از مشاوره با همکاران ما بهترین و مناسب ترین خرید مواد ریخته گری داشته باشید.
 

فروفسفر داخلی

شرح محصول قیمت فروشنده
فروفسفر 75,000 تومان تامین کالا اشتاد تجارت سفارش محصول
فرو فسفر 10/80 داخلی به شرط 64,000 تومان تامین مواد احمدی سفارش محصول

فروشگاه ها