× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 خرید فرومولیبدن مرغوب به صورت مستقیم ، استعلام قیمت

 

عوامل موثر بر قیمت فرو مولیبدن

عوامل مختلفی بر قیمت فرو مولیبدن در بازار موثر هستند که مهمترین عوامل موثر بر قیمت فرو مولیبدن شامل موارد زیر است:

ضخامت و ابعاد فرو مولیبدن

خلوص فرو مولیبدن

مقدار مولیبدن بکاررفته در آلیاژ

بازار بورس و ارز

نسبت عرضه و تقاضا در بازار

شرکت‌¬های واردکننده‌ی این محصول

شرکت‌های تولیدکننده‌ی داخلی

 

راهنمای خرید فرو مولیبدن

با توجه به افزایش مصرف کارخانجات فولادسازی کشور و نیاز آنها به فرو مولیبدن، بازار خرید فرو مولیبدن رو به رشد است. از بزرگترین تولیدکنندگان فرو مولیبدن در اروپا شرکت‌های Derek Raphael and Co Ltd و Grondmet و در ایالات متحده، شرکتangeloth Metallurgical  هستند. در کشور ما هم تولیدکنندگان مختلفی وجود دارند که تا حدی نیاز صنعت کشور را تامین می‌کنند. بنابراین با توجه به برند شرکت تولیدکننده و یا شرکت واردکننده، می‌توانید جهت خرید فرو مولیبدن اقدام کنید. بهتر است در این رابطه با افراد باتجربه، کارشناسان و متخصصان مشاوره داشته باشید. لازم به ذکر است، آلیاژ فرو مولیبدن معمولا به‌ صورت بریکت کوچک و به صورت پودر ریز در بسته‌بندی کیسه‌ای و یا در بشکه‌‌‌های فلزی به بازار عرضه می‌شوند و قیمت فرو مولیبدن رابطه‌ی مستقیمی با خلوص این محصولات دارد. لذا بسته به خلوص مولیبدن موجود در آلیاژ و مقدار مولبیدن بکاررفته، قیمت آن نیز در بازار معاملات متفاوت خواهد بود.

 

فرو مولیبدن چیست؟

فرو مولیبدن آلیاژ مهمی از فلزات آهن و مولیبدن با محتوای 75-60 % مولیبدن است. این آلیاژ با حرارت مخلوط اکسید مولیبدن MoO3، آلومینیوم و آهن از طریق واکنش آلومینوترمی، تولید می¬شود. فرو مولیبدن تولیدی را می¬توان هم به صورت ناخالص استفاده کرد و هم با استفاده از ذوب پرتو الکترون، خالص‌سازی نمود. نقطه¬ی ذوب آهن و مولیبدن خالص به ترتیب  ⸰C1811 و  ⸰C2623 است. با توجه به نقطه‌ی ذوب بالای مولیبدن، استفاده از آن در صنایع مختلف به صورت آلیاژ مورد توجه قرار گرفته است. دمای ذوب فرو مولیبدن نیز  ⸰C1680 می‌باشد که کاربرد آن را در صنایع مختلف امکانپذیر کرده است.      

کاربردهای فرو مولیبدن

بیشترین کاربرد فرو مولیبدن در ساخت آلیاژهای آهنی از جمله آلیاژهای فولادی، فولاد ضدزنگ و چدن است. با توجه به درصد مولیبدن موجود در آلیاژ، کاربرد و قیمت فرو مولیبدن در صنایع متفاوت است. بیشترین میزان درصد مولیبدن در صنعت حدود 70 % است. می‌توان از فرو مولیبدن در ساخت ماشین‌آلات مختلف از جمله در صنعت حمل¬ و نقل، ژنراتورها، ابزارآلات مختلف از جمله مته و... استفاده نمود. برای مثال عناصر مختلف موجود در آلیاژ فرو مولیبدن (ASTM 132) در جدول زیر آورده شده است:

محتویات آلیاژ فرو مولیبدن (ASTM 132)