× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

قیمت فروسیلیکو منگنز ، خرید فروسیلیکو منگنز مرغوب

 

عوامل موثر بر قیمت فروسیلیکو منگنز

به دلیل وجود بی٬ثباتی و نوسان قیمت¬ها در بازار داخلی و جهانی نمی‌توان قیمت مشخصی برای خرید فرو سیلیکو منگنز ارائه کرد. اما به صورت کلی می¬توان گفت که  قیمت فرو سیلیکو منگنز به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه به مهمترین آنها اشاره شده است: 

ضریب جذب این فروآلیاژ

میزان ناخالصی موجود در آن 

کیفیت کلی فرو سیلیکو منگنز 

وضعیت بازار 

مقدار مورد نیاز خریدار 

عیار منگنز 

میزان گوگرد و منگنز موجود در سنگ آهن 

درصد سیلیسیوم و منگنز موجود در سیلیکو منگنز 

موارد دیگر...

تمامی این موارد می‌تواند در قیمت خرید فروسیلیکو منگنز تاثیر گذار باشد به همین دلیل نمی¬توان قیمت ثابتی برای آن ارائه داد.

 

فرو سیلیکو منگنز چیست

فرو سیلیکو منگنز یکی از فروآلیاژهای مورد استفاده در صنعت فولاد است. این ماده از سنگ منگنز گرفته میشود. فروسیلیکو منگنز که به آن سیلیکو منگنز هم گفته می‌شود، حدوداً ۱۲ الا ۱۶ درصد سیلیسیوم و ۵۰ تا ۷۰ درصد منگنز دارد. خرید و فروش سیلیکو منگنز دلایل اقتصادی متنوعی دارد و به صورت یکی از فلزات استراتژیک در صنایع فولاد،باتری سازی، ذوب آهن و...

کاربرد فرو سیلیکو منگنز

از مهمترین موارد کاربرد فرو سیلیکو منگنز استفاده از آن در صنعت، تهیه آلیاژهای آهن، باطری سازی، استفاده به عنوان ماده اساسی برای تولد چدن و فولاد، تولید فولاد از جمله فولادهای کربن دار، آلیاژ کم مقاومت، ضد زنگ، ابزارآلات، آلیاژهای غیرفولادی از جمله آلیاژهای غیرآهنی، فروآلیاژها، چدن و ...

انواع فولادهای کربن دار، ضد زنگ و آلیاژ کم مقاومت از فولاد خام ساخته می شود که منگنز عضو جدا نشدنی از این فولاد است.

منگنز استفاده¬های متعددی در صنایع مختلف دارد و به شکل¬های متنوع مورد استفاده قرار می¬گیرد. برای مثال به منظور کاهش شکنندگی و رفتار حرارتی فولادها، افزایش سختی و افزایش مقاومت از آنها استفاده می¬شود. منگنز می¬تواند گوگرد را از فولاد حذف کنند و باعث بهبود خواص فولاد و کیفیت آن شود. وجود گوگرد و اکسیژن زائد در فولاد باعث ایجاد ناهمگنی در آن می،شود و باعث می¬شود که به راحتی بشکند. به همین منظور از منگنز برای جدا کردن اکسیژن زائد و گوگرد در صنعت فولاد-سازی استفاده می¬شود.

تمامی این ویژگی¬ها و بسیاری از خاصیت¬های دیگر باعث می¬شود که خرید و فروش فرو سیلیکو منگنز در بازار صنعتی از اهمیت بالایی برخوردار باشد. در اغلب صنایع فولاد سازی از سیلیکو منگنز استفاده می¬شود و احتمالا به همین دلیل است که دومین فروآلیاژ پرمصرف در جهان فرو سیلیکو منگنز است. همچنین دومین جایگاه در تجارت نیز به خرید و فروش فرو سیلیکو منگنز اختصاص داده شده است. اولین فروآلیاژ پرمصرف جهان فروکروم می¬باشد که ویژگی¬های منحصر به فردی دارد.

جالب است بدانید بزرگترین وارد کننده سیلیکو منگنز جهان، اروپا است. آسیا در سال ۲۰۱۶ حدود ۴۱ درصد از سهم صادرات فرو سیلیکو منگنز در جهان را به خود اختصاص داد.