× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 خرید الکترود گرافیتی ، استعلام قیمت الکترود گرافیتی

 

قیمت الکترود گرافیتی

اکنون که بهتر متوجه شدیم الکترود گرافیتی چیست، زمان آن رسیده تا عوامل موثر بر قیمت الکترود گرافیتی را بررسی کنیم. بی شک کلیدی ترین عامل تاثیرگذار بر قیمت الکترود گرافیتی و به تبع آن رونق در خرید الکترود گرافیتی همان کیفیت آن است به این ترتیب که هر چه الکترود گرافیتی با کیفیت تر و مرغوب تر باشد قیمت آن بالاتر خواهد بود و برعکس هر قدر که کیفیت آن پایین تر باشد قیمت الکترود گرافیتی نیز کمتر است. در ذیل این بخش به معرفی دیگر عوامل موثر بر قیمت الکترود گرافیتی پرداخته ایم که عبارتند از:

افزایش تقاضا در تولید فولاد با کیفیت بالا

رشد استفاده از کوره های قوس الکتریکی برای ساخت فولاد

ظرفیت های تولید الکترود گرافیتی و میزان عرضه آن در بازار

افزایش قیمت کک سوزنی درجه یک (ماده اصلی برای تولید الکترود گرافیتی)

میزان واردات و صادرات الکترود گرافیتی

وقوع جنگ اقتصادی بین کشورهای بزرگ تولید کننده فولاد

 

راهنمای کامل خرید الکترود گرافیتی

برای آشنایی بیشتر با اینکه الکترود گرافیتی چیست و کاربردهایش کدامند مطالعه این مقاله را از دست ندهید. در مقاله پیش رو به بررسی قیمت الکترود گرافیتی و عوامل موثر بر قیمت آن نیز پرداخته ایم. علاوه بر این، بازار خرید الکترود گرافیتی تحلیل و راهنمای خرید الکترود گرافیتی هم در پایان ارائه شده است.

 

نکات هنگام خرید الکترود گرافیتی

راهنمای خرید الکترود گرافیتی به خریداران محترم این محصول کمک می کند تا علاوه بر صرفه جویی در زمان یک محصول با کیفیت را خریداری نمایند. معمولاً اولین فاکتور مد نظر مشتریان، قیمت الکترود گرافیتی است که در بخش پیشین به عوامل موثر بر قیمت آن پرداختیم. در ادامه راهنمای مفیدی را جهت خرید الکترود گرافیتی خدمت مشتریان ارجمند ارائه می نماییم.

مثل همیشه خرید از فروشندگان صاحب نام را مد نظر داشته باشید.

هنگام خرید به مقدار کک سوزنی موجود در تولید الکترود گرافیتی دقت کنید.

توجه داشته باشید که در محصول خریداری شده ناخالصی وجود نداشته باشد زیرا باعث تداخل در ویژگی هدایت گرمایی و الکتریکی آن می شود. 

در زمان خرید به استاندارد و نوع درجه بندی محصول توجه کنید.

 

الکترود گرافیتی چیست؟

الکترود گرافیتی اصلی ترین عنصر حرارتی در کوره های قوس الکتریکی محسوب می شود که از آن در فرایند تولید فولاد از طریق ذوب ضایعات آهن، جهت ایجاد قابلیت حفظ سطح و تصفیه فولاد استفاده می گردد. در حال حاضر الکترود گرافیتی تنها محصولی با هدایت الکتریکی بالا به شمار می رود که قادر به ایجاد گرمای بسیار در محیط کوره ذوب است. با افزایش تقاضا برای تولید فولاد با کیفیت در خودرو سازی، هوافضا و الکترونیک، بازار خرید الکترود گرافیتی رشد خوبی داشته و محبوبیت خاصی در بین خریداران به دست آورده است. خصوصیات الکترود گرافیتی عبارت است از:

پایداری الکتروشیمیایی بالا

سرعت پردازش بیشتر

وزن پایین

هدایت گرمایی و الکتریکی عالی

موارد زیر از کاربردهای مهم الکترود گرافیتی است:

قوس گیری در تولید فولاد

از بین بردن نقض در فرایند ریخته گری

استفاده در کوره قوس غوطه ای برای صنایع تولید فسفر زرد و سیلیکون