× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 قیمت ورق مسی ، خرید ورق مسی با کیفیت به صورت مستقیم

 

راهنمای جامع جهت خرید ورق مسی

اگر قصد خرید ورق مسی را دارید و می‌خواهید اطلاعات درست و کافی از قیمت ورق مسی داشته باشید، مطالعه مقاله پیش رو را از دست ندهید چرا که در این مقاله ضمن معرفی بهتر ورق مسی، راهنمای کاملی را جهت خرید انواع ورق مسی ارائه نموده‌ایم. علاوه بر آن به بررسی عوامل موثر بر قیمت ورق مسی به منظور انتخاب صحیح در خرید آن نیز پرداخته‌ایم.

 

نکات کاربردی در خرید ورق مسی

در بخش قصد داریم به معرفی راهنمای خرید ورق مسی بپردازیم که به شما جهت خرید اینگونه ورق‌ها کمک شایان توجهی خواهد کرد. هنگام تهیه این کالا موارد موجود در راهنمای خرید ورق مسی قید شده در ذیل را مد نظر داشته باشید:

هنگام خرید، ضخامت ورق مسی مورد نظر خود را به خاطر داشته باشید.

به نوع ورق مسی توجه نمایید. ورق مسی در دو نوع سخت و نرم موجود است.

اگر قیمت بالاتر محصول برای شما ملاک نیست، به دنبال ورق مسی با کیفیت باشید.

 

قیمت ورق مسی

این محصول بدلیل فلز مادر تشکیل دهنده خود که به وفور در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد، بسیار مورد توجه است. یکی از برترین مواردی که در تعیین قیمت ورق مسی نقش پر رنگی دارد ضخامت ورق است درست است که میزان مس به کار رفته در ورق ضخیم بیشتر است اما تولید ورق های بسیار نازک چون تولید آن ها مشکل تر است با توجه هزینه بر بودن نرخ بالایی دارند. از دیگر موارد می‌توان به عیار فلزی که در ساخت آن ها استفاده می‌شود اشاره کرد که در ارزش گذاری نهایی ورق مس موثر است.

 

عوامل موثر بر قیمت ورق مسی

قیمت روز ورق مسی تا حد زیادی تحت تاثیر نوسانات اقتصادی در معاملات بازارهای جهانی است. البته از کاربردهای متنوع ورق مسی در بخش مختلف نیز نمی‌توان چشم‌ پوشی کرد چرا که یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین عوامل افزایش و یا کاهش قیمت ورق مسی به کاربردهای گوناگون آن بر می‌گردد. یکی دیگر از عمده‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت ورق مسی را می‌توان در کیفیت آن خلاصه کرد؛ به بیان ساده‌تر هرچه کیفیت ورق مسی بالاتر باشد مسلماً قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود و هرچه کیفیت پایین‌تر، قیمت کمتر. قبل از هر اقدامی برای خرید ورق مسی بهتر است نگاهی به دیگر عوامل موثر بر قیمت آن داشته باشیم. از جمله عوامل موثر بر قیمت ورق مسی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

میزان عرضه و تقاضا در بازار

شرایط اقتصادی کشورها

سیاست واردات و صادرات ورق مسی

تغییر روند توسعه در استخراج مس

میزان سرمایه‌گذاری در صنعت تولید مس و محصولات وابسته از جمله ورق مسی

کاهش یا افزایش در هزینه‌های تولید کارخانه‌های سازنده ورق مسی

میزان معاملات مرتبط با صنعت مس در بورس

 

معرفی ورق مسی

ورق‌های مسی دارای ضخامت‌های مختلف از فویل مسی بسیار نازک گرفته تا صفحات مسی ضخیم هستند. واحد اندازه‌گیری مورد استفاده برای شناسایی ضخامت ورق مسی متفاوت است که از جمله آن‌ها می‌توان به گِیج، میل (یک هزارم اینچ)، اونس (به ازای هر فوت مربع)، اینچ و میلی‌متر اشاره کرد که قطعاً منجر به ایجاد تغییرات قیمت ورق مسی نیز می‌شوند. ورق مسی کاربردهای بسیاری در بخش‌های گوناگون دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

ساخت و ضرب سکه

استفاده در صنعت معماری

تولید انواع مختلف وسایل نقلیه

مهندسی سازه

صنعت برق و الکترونیک

دکوراسیون

بخش‌های انرژی و پتروشیمی

صنایع دستی

ساخت لوله و اتصالات جهت مصارف مختلف صنعتی