× Fa فارسی En English

فروشگاه پکیج ها درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

خرید زغال سنگ

 

عوامل موثر بر قیمت زغال سنگ

در صنعت نرخ محصولات و کالا ها تاثیر پذیر از چند عوامل مشترک هستند قیمت زغال سنگ نیز از از این قاعده مستثنی نیست مانند:

نرخ ارز

میزان تورم

هزینه تولید

میزان عرضه و تقاضا

هزینه انرژی نیز یکی از مهم ترین مواردی است که بر قیمت زغال تاثیر گذار است. چرا که هم هزینه ایی که برای تولید استخراج و فورآوری این ماده معدنی صرف می‌شود، دلیل دیگر این است که مهم ترین کاربری زاغل سنگ برای تولید برق است.

 

تعیین قیمت زغال سنگ

قیمت‌‌گذاری زغال سنگ در ایران رابطه‌‌ی مستقیم با قیمت فولاد و نرخ جهانی آن دارد. با توجه به افزایش نیاز داخلی به زغال سنگ برای مصارف گوناگون در سال‌‌های اخیر به این نتیجه رسیدند که با حفظ منافع ملی و امنیتی باید تولید و هزینه‌‌ی محصول تمام شده را به شکلی کنترل کرد تا افراد بتوانند با قیمت زغال سنگ مناسب در صنایع مختلف استفاده کنند. هم‌‌چنین برای تامین نیاز‌‌های خود از تولید‌‌‌‌کنند‌‌گان داخلی میزان مصرفی مورد نیاز خود را خریداری کنند. ایران از لحاظ داشتن معادن زغال سنگ، جز کشور‌‌های غنی به حساب می‌‌آید. معادن زغال سنگ در ایران در حومه‌‌ی البرز وجود دارند.
 هم‌‌چنین عوامل مختلفی در تعیین قیمت زغال سنگ تاثیر دارند. از جمله این موارد می‌‌توان به
نوع
درجه‌‌ی شفافیت
تیپ زغال سنگ
رسوب‌‌گذاری
وزن زغال سنگ
سختی زغال سنگ اشاره کرد.

 

راهنمای خرید زغال سنگ

برای تهیه این ماده معدنی وکربنی مهم ترین عاملی که باید مشخص شود هدف از خرید زغال سنگ است. زیرا این ماده دارای تنوع زیادی است و هرکدام برای مصارف خاصی تولید می‌شوند. زغال سنگ به دوسته بزرگ حرارتی وکک تقسیم بندی می‌شوند. یکی دیگر از موارد مهم قبل از خرید زغال سنگ که باید به آن توجه شود میزان کربن آن است. میزان کربن آن ها از 25% تا 97 % متغییر است. جدا از ظاهر کاربرد هرکدام با دیگری متفاوت است.

 

نکات هنگام خرید زغال سنگ باید رعایت کرد

از آن‌‌ جایی که وجود زغال سنگ امروزه برای مصارف مختلف از جمله تولید سوخت( برق و الکتریسیته)، فولاد سازی، تولید کربن فعال و هیدروژن و مواد آلی ضروری است، خرید زغال سنگ آن به یکی از ضروری‌‌ترین نیاز‌‌های صنعتگران تبدیل شده است.

اگر شما هدف خرید زغال سنگ را دارید باید به گر‌‌ید‌‌ی زغال سنگ دارد نیز توجه کنید. همچنین نوع زغال سنگ نکنته بسیار مهمی است که باید توجه کافی به آن شود چرا که زعال سنگ دارای انواع گوناگونی بوده که هر کدام برای مصارف خاصی کاربرد دارند و امکان این که به جای دیگری استفاده شوند نیست.

چنانچه مشتریان عزیز خواست برای تهیه این ماده معدنی و کربنی را دارید، تاکید می‌شود که از مسانکی در آگاهی و تجذبه کافی در زمینه را دارند یاری بگیرد چرا که در خرید وفروش کالا های صنعتی نداشتن آگاهی لازم باعث دریافت محصولی نامناسب شده که نتیجه پایین آمدن کارایی و حاصل فعالیت شما خواهد شد .اما اگر دانش کافی در خرید زغال سنگ را دارید مشکلی پیش روی شما نخواهد بود.

 

انواع زغال سنگ
برای طبقه‌‌بندی انواع زغال سنگ روش‌‌های متفاوتی وجود دارد. بسیاری بر اساس سال‌‌های تشکیل آن را دسته بندی می‌‌کنند و بسیاری بر اساس درصد کربن تشکیل دهنده آن.
اگر بخواهیم به روش دوم زغال سنگ را تقسیم بندی کنیم، می‎‎‌‌توان به صورت زیر آن‌‌ها را دسته بندی کرد.
آنتراسیت که در حدود 97-86 % کربن دارد.
بیتومینوس که در حدود 86-45% کربن دارد.
ساب‌‌بیتومینوس ( نیمه بیتومین) که در حدود 45-35% کربن دارد.
زغال سنگ قهوه‌‌ای که در حدود 35-25% کربن دارد.

باید توجه داشته باشید که  قیمت روز زغال سنگ بستگی به نوع خاصی نیست بلکه عواملی که در ابتدا ذکر شد در تعیین نرخ آن نقش دارند.


بر‌‌اساس روش اول، زغال سنگ به 6 مرحله تقسیم بندی می‌‌شود.
1. مرحله اول که به شکل تورب هست.
2. مرحله‌‌دوم لیگینت نام دارد.
3. مرحله‌‌ی سوم، زمان تشکیل نیمه‌‌بیتومینه است.
4. در این مرحله بیتومینه تشکیل می‌‌شود.
5. مرحله‌‌ی پنجم آنتراسیت ساخته می‌‌شود.
6. در مرحله‌‌ی آخر زغال سنگ آنتراسیت تشکیل می‌‌شود.


از دیگر نمونه‌‌های زغال سنگ می‌‌توان گرانیت را نام برد که عموم افراد آن را به عنوان مغزی مداد می‌‌شناسند. این نوع از زغال سنگ به عنوان سوخت استفاده نمی‌‌شود و معمولا کاربرد آن برای روان‌‌کاری دستگاه‌‌های مکانیکی استفاده می‌‌شود.


در تجارت گرام قیمت زغال سنگ انواع تامین کنندگان در تمامی مدل ها به صورت به روز برای شما عزیزان فراهم گشته است. شما میتوانید با بررسی نرخ محصول مربوطه اقدام خرید نمایید.

 

زغال سنگ چیست؟

زغال‌‌سنگ را می‌‌توان سنگی عمدتا سیاه یا قهوه‌‌ای تعریف کرد که در اثر واکنش‌‌های شیمیایی و فیزیکی طی سال‌‌های بسیار طولانی به‌‌وجود می‌‌آیند. زغال سنگ‌‌ها در دسته‌‌ی سوخت‌‌های تجدید ناپذیر هستند، زیرا میلیون‌‌ها سال برای تشکیل آن زمان صرف شده است.

زغال سنگ را می‌‌توان یکی از مهم‌‌ترین سوخت‌‌های فسیلی که بشر تا به امروز آن را شناسایی کرده است معرفی کرد. این سوخت حاوی مقدار زیادی کربن است. بسیاری از کشور‌‌های دنیا مانند هلند، استرالیا، افریقای جنوبی و چین برای تولید برق از سوخت استفاده می‌‌کنند.

نکته‌‌ی مهم در مورد زغال سنگ این است که در قرن اخیر از آن در صنایع مهم دیگری مانند فولاد سازی، سیمان و غیره استفاده می‌‌شود.

 

مدل های مختلف ذغال سنگ

چهار نوع عمده زغال سنگ وجود دارد. رتبه به مراحل در یک روند آهسته و طبیعی موسوم به "ذغال سازی" اطلاق می شود که طی آن مواد گیاهی مدفون به ماده ای همیشه متراکم تر ، خشک تر ، غنی از کربن و سخت تر تبدیل می شود. در ادامه انواع مختلف این ماده را توضیح داده و بیان خواهیم کرد

 

در صورتی که قصد خرید زغال سنگ را دارید اما با مشکل مواجه شده ویا نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید، کرشناسان تجارت گرام همواره آمده راهنمایی و پاسخگویی به سوالات شما مشتریان عزیز هستند

زغال سنگ سایر

شرح محصول قیمت فروشنده
ذغال سنگ حرارتی 3,800,000 تومان شرکت کارن بهار پارس