× Fa فارسی En English

استعلام حمل و نقل درباره ما

خرید زغال سنگ

برای تهیه این ماده معدنی وکربنی مهم ترین عاملی که باید مشخص شود هدف از خرید زغال سنگ است. زیرا این ماده دارای تنوع زیادی است و هرکدام برای مصارف خاصی تولید می‌شوند. زغال سنگ به دوسته بزرگ حرارتی وکک تقسیم بندی می‌شوند. یکی دیگر از موارد مهم قبل از خرید زغال سنگ که باید به آن توجه شود میزان کربن آن است. میزان کربن آن ها از 25% تا 97 % متغییر است. جدا از ظاهر کاربرد هرکدام با دیگری متفاوت است.
 

قیمت زغال سنگ

قیمت‌‌گذاری زغال سنگ در ایران رابطه‌‌ی مستقیم با قیمت فولاد و نرخ جهانی آن دارد. با توجه به افزایش نیاز داخلی به زغال سنگ برای مصارف گوناگون در سال‌‌های اخیر به این نتیجه رسیدند که با حفظ منافع ملی و امنیتی باید تولید و هزینه‌‌ی محصول تمام شده را به شکلی کنترل کرد تا افراد بتوانند با قیمت زغال سنگ مناسب در صنایع مختلف استفاده کنند. هم‌‌چنین برای تامین نیاز‌‌های خود از تولید‌‌‌‌کنند‌‌گان داخلی میزان مصرفی مورد نیاز خود را خریداری کنند. ایران از لحاظ داشتن معادن زغال سنگ، جز کشور‌‌های غنی به حساب می‌‌آید. معادن زغال سنگ در ایران در حومه‌‌ی البرز وجود دارند.  هم‌‌چنین عوامل مختلفی در تعیین قیمت زغال سنگ تاثیر دارند. از جمله این موارد می‌‌توان به :
  • نوع
  • درجه‌‌ی شفافیت
  • تیپ زغال سنگ
  • رسوب‌‌گذاری
  • وزن زغال سنگ
سختی زغال سنگ اشاره کرد.
 

زغال سنگ چیست؟

زغال‌‌سنگ را می‌‌توان سنگی عمدتا سیاه یا قهوه‌‌ای تعریف کرد که در اثر واکنش‌‌های شیمیایی و فیزیکی طی سال‌‌های بسیار طولانی به‌‌وجود می‌‌آیند. زغال سنگ‌‌ها در دسته‌‌ی سوخت‌‌های تجدید ناپذیر هستند، زیرا میلیون‌‌ها سال برای تشکیل آن زمان صرف شده است. زغال سنگ را می‌‌توان یکی از مهم‌‌ترین سوخت‌‌های فسیلی که بشر تا به امروز آن را شناسایی کرده است معرفی کرد. این سوخت حاوی مقدار زیادی کربن است. بسیاری از کشور‌‌های دنیا مانند هلند، استرالیا، افریقای جنوبی و چین برای تولید برق از سوخت استفاده می‌‌کنند. نکته‌‌ی مهم در مورد زغال سنگ این است که در قرن اخیر از آن در صنایع مهم دیگری مانند فولاد سازی، سیمان و غیره استفاده می‌‌شود.
 
در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید. تا از مشاوره همکاران ما بهترین و مناسب ترین قیمت مواد معدنی و کربنی داشته باشید.
 

زغال سنگ سایر

شرح محصول قیمت فروشنده
ذغال سنگ حرارتی 3,800,000 تومان شرکت کارن بهار پارس سفارش محصول

02122791943