× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 خرید فرومنگنز پر کربن مرغوب، قیمت فرومنگنز پر کربن

 

عوامل موثر قیمت فرومنگنز پر کربن 

اگر در شغل این ماده معدنی کاربرد دارد پس همواره احتیاج دانستن قیمت آن دارید. برای استعلام قیمت فرومنگنز پر کربن کافی است به صفحه قیمت این محصول مراجعه کنید

در ادامه برخی از مواردی که در تعیین نرخ خرید این ماده نقش دارند بیان میکنیم

هزینه نیروی کار برای تولید، تقاظای بازار ،میزان تورم و نرخ ارز و نرخ جهانی محصول از جمله عواملی هستند که در تعیین قیمت نهایی فرومنگنز پر کربن تاثیر گذارند.

 

راهنمای خرید فرومنگنز پرکربن

اگر شما به دنبال تهیه فرومنگنز باشید احتمال زیاد در صنعت متالوژی فعالیت دارید از این رو آگاهی لازم در مورد خرید فرومنگنز پرکربن را دارید. در غیر اینصورت باید از افراد دارای تجربه در این زمینه یاری بگیرید. قبل از هرچیز باید در مورد خلوص وعیار فرومنگنز پرکربن اطلاع داشته باشید چرا که دریافت وتهیه محصول بی کیفیت باعص پایین آمادن راندمان و بازده ای کار شما خواهد شد.

 

فرومنگنز پر کربن

آلیاژ منگنز شامل انواع مختلفی از فرومنگنزها و سیلیکومنگنزها است. فرومنگز پرکربن (HCFeMn) با مقدار منگنز 70 الی 80 درصد و مقدار کربن 6 الی 7 درصد، پُرکاربردترین فروآلیاژ است. آلیاژهای فرومنگنز به وسیله القای کربوترمیک سنگ معدن حاوی آهن و اکسید منگنز تولید می‌شود. در این مقاله قصد داریم تا شما را با فرومنگنز پرکربن بیشتر آشنا کنیم. با ما همراه باشید. 

 


کاربرد فرومنگنز پرکربن 

منگنز در انواع فولاد وجود دارد و جدا از اینکه یک سولفورزدا و یک اکسیدکننده است، بدون شک منگنز رایج‌ترین آلیاژی است که در فولادها بعد از کربن استفاده می‌شود. بنابراین، فرومنگنز یکی از گسترده‌ترین فروآلیاژ مورد استفاده است. فرومنگنز پرکربن در دو غلظت متفاوت فروخته می‌شود: 74 الی 76 درصد و 78 الی 82 درصد. مقدار کربن آن بیشتر از 7.5 درصد نیست و مقدار سیلیکون آن کمتر از 1.5 درصد و سولفور و فسفر آن به ترتیب 0.03 و 0.3 درصد است. فرومنگنز استاندارد ارزان زمانی استفاده می‌شود که فولاد به خوبی اکسیدسازی شده باشد (کربن پایینی داشته باشد) یا زمانی که مقدار کربن باقیمانده بیشتر قابل قبول باشد. با اینکه موارد استفاده این ماده بسیار زیاد است، قیمت لحظه ایی فرومنگنز پرکربن به طور زیاد پیگیری نمی‌شود.

 

قابل توجه مشتریان عزیز در صورت هرگونه سوال و پرسش و نیاز به مشاوره می‌توانید به متخصصان ما در تجارت گرام مراجعه کنید. تیم تجارت گرام در هر زمان آماده پاسخگویی به شما متشریان عزیز است.

برای آگاهی از قیمت روز فرومنگنز پر کربن شما می‌توانید به صفحه قیمت این محصول روجوع کنید

 

فرومنگنز پرکربن چیست؟ 
فرومنگنز به وسیله القای اکسید منگنز در کوره‌های بلند یا کوره‌های برقی تولید می‌شود. این فرآیند بسیار انعطاف‌پذیر است طوری که سرباره‌ها می‌توانند دوباره در فروسیلیکو منگنز فرآوری شوند تا در فرومنگنز متوسط کربن و فرومنگنز کم کربن تصفیه شوند. فرومنگنز استاندارد یا همان فرومنگنز پر کربن یک آلیاژ مورد استفاده است که به وسیله القای منگنز با وجود کربن تولید می‌شود.

تولید فرومنگنز پرکربن در سال 2008 تقریبا 4.5 میلیون تن بود که در حال حاضر چین بزرگ‌ترین کشور تولید کننده این آلیاژ است. مشخضا هرچه میزان تولید بیشتر باشد قیمت فرومنگنز پر کربن به همان میزان کمتر خواهد بود.

روش رایج برای آماده‌سازی این فرومغناطیس پرکربن شامل ذوب کردن سنگ منگنز اکسیدی با یک شار است. با این وجود، مقدار قابل توجهی از منگنز در طول این عملیات به خاطر بی‌ثباتی بیش از حد منگنز از بین می‌رود. دمای ذوب باید به دلیل حفظ سرباره در حالتی از سیالیت کافی کاملا بالا باشد، چون سرباره، بی‌ثباتی منگنز را در ذوب تسهیل می‌کند. حالت پایه بودن بالای سرباره عمدتا به خاطر مقدار زیادی از کلسیم یا کسید منگنز است که به هنگام ذوب افزوده می‌شود تا مقدار اکسید منگنز سرباره تا حد ممکن پایین بماند. در حالیکه یک سرباره بسیار پایه از چنین افزودنی‌هایی از کلسیم یا اکسید منیزیم اشتقاق شده باشد، از ضرر اقتصادی فلز منگنز پیشگیری می‌شود و به مقدار قابل توجهی به فقدان فلز منگنز کمک می‌کند.