× Fa فارسی En English

فروشگاه استعلام حمل و نقل درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

خرید گرافیت

 

نحوه تعیین قیمت گرافیت

 تقاضای جهانی بر قیمت گرافیت تأثیرگذار است. هر چقدر تقاضا برای خرید گرافیت بیشتر باشد موجب افزایش نرخ آن می‌شود. قیمت روز گرافیت بر اساس انواع مختلف و درصد خلوص کربنی که دارد از نرخ های متفاوتی برخوردار است.

به طور کلی گرافیت رسانایی است که برای ذوب شدن بار، انرژی الکتریکی را به صورت قوس در کوره آزاد می‌کند. ما در ادامه به بررسی موارد موثر بر ارزش گرافیت خواهیم پرداخت:
• افزایش تقاضای فولاد با کیفیت بالا از جمله عوامل اصلی موثر بر قیمت انواع گرافیت است. پر واضح است که در صنایع مختلف به شدت از فولاد استفاده می‌شود.
• مدت زمان استفاده از گرافیت به طور کلی حدود دو هفته است که این عامل باعث افزایش قیمت این ماده شده است چرا که برای تولید آن باید چند ماه زمان صرف کرد.
• زغال سنگ سوخته از جمله موادهای اولیه تهیه گرافیت هستند که حدود 70 درصد آن را تشکیل می‌دهند. این موضوع نیز می‌تواند بر قیمت گرافیت موثر باشد.
• و در نهایت جنگ‌های تجاری در جهان که سبب افزایش ظرفیت تولید گرافیت در کشورهای مختلف شده است نیز تأثیر مستقیمی بر قیمت این ماده محبوب در جهان داشته است.

 

نکاتی که در خرید گرافیت باید در نظر گرفت

به هنگام خرید گرافیت باید از خصوصیات و ویژگی‌های هر یک از انواع گرافیت، آگاهی لازم را به دست آورد و همچنین با کاربرد آن‌ها آشنا بود. دقت در کیفیت مواد اهمیت زیادی دارد و موجب هدررفتن سرمایه نمی‌شود. از طریق مشاوره هم می‌توان گرافیت مناسبی خریداری کرد.

گرافیت شباهت زیادی به فلزات دارد که در اثر احتراق کربن سوزانده می‌شود و از خود یک خاکستر به رنگ سفید بر جای خواهد گذاشت.  برای خرید انواع گرافیت باید در نظر داشت که برای چه منظوری خریداری می‌شود. هر کدام از انواع گرافیت‌ها مانند گرافیت موجود در سنگ‌های آذرین یا گرافیت شکل گرفته از دگرگونی هیدروترمال برای مصارف مختلفی تشکیل می‌شوند که نوع با کیفیت آنها برای استفاده توصیه می‌شود.
ضمناً در نظر داشته باشید که گرافیت مصنوعی با گرم کردن کُک نفتی شکل می‌گیرد که درجه خلوص آن 99 درصد کربن خواهد بود. همانطور که عنوان شد برای آنکه از گرافیت بهره ببرید ابتدا در نظر بگیرید که به چه عنوانی به آن نیاز دارید. گروه های زیادی به دنبال خرید گرافیت هستند. چراکه از این ماده در تسلیحات نظامی، صنایع مختلف، سیستم‌های مخابراتی و مواردی استفاده خواهد می‌شود.

 

گرافیت

گرافیت یک شکل بلوری از عنصر کربن است که اتمهای آن در یک ساختار شش ضلعی مرتب شده اند. به طور طبیعی در این فرم رخ می دهد و در شرایط استاندارد پایدارترین شکل کربن است. در فشار و درجه حرارت زیاد به الماس تبدیل می شود. از گرافیت قابلیت فوق العاده ای در انتقال حرارت و الکتریسیته دارد این امر موجب شده تا از گرافیت در محصولات الکترونیکی مانند الکترود ، باتری و صفحه خورشیدی استفاده شود.

خرید گرافیت خام توسط صنعت گران انجام می‌شود. یکی از مهم ترین کارایی هایی گرافیت در صنعت تحمل بالای حرارت آن است که سبب شده تا از آن در مواد نسوز و همچنین کوره های ذوب بهره برند.

 


انواع گرافیت

گرافیت انواع مختلفی دارد که عبارت است از:


گرافیت آمورف: این گرافیت رنگ تیره‌ای دارد و میزان خلوص آمورف در حالتی که تصفیه نشده است در حدود 20 تا 40% است. پس از تصفیه نیز خلوص این نوع کربن به 80% می‌رسد. گرافیت آمورف معمولا در تهیه مداد، لنت ترمز، مواد افزودنی لاستیک و ... به کار می‌رود و نسبت به انواع دیگر گرافیت، قیمت پایین‌تری دارد. در این گرافیت، کریستال‌ها به دلیل اندازه کوچکی که دارند، مشاهده نمی‌شوند.
گرافیت ورقه‌ای: خلوص کربن گرافیت ورقه‌ای بین 85 تا 95% است. این گرافیت به رنگ خاکستری است و کریستال‌های آن قابل مشاهده هستند. گرافیت ورقه‌ای در صنایع متالوژی و صنایع شکل‌دهی کاربرد زیادی دارد و معمولا قیمت بالایی دارد.
گرافیت وین: گرافیت وین نوعی از گرافیت طبیعی است که کیفیت و قیمت بسیار بالایی دارد. خلوص کربن این گرافیت بین 95 تا 99% است و بیشتر برای تولید باتری‌های پیشرفته و صنایع الکتریکی استفاده می‌شود.


  
گرافیت کم‌سولفور و پرسولفور

گرافیت کم‌سولفور نوعی از مواد کربنی است که در تولید انواع آلیاژهای آهنی مانند فولاد و چدن‌های نشکن استفاده می‌شود. شکل این گرافیت به صورت اسفنجی است.
گرافیت پرسولفور نوعی ماده کربن‌دار است که از پالایش نفت حاصل می‌شود. شکل این نوع گرافیت جامد و سوراخ‌ سوراخ و به رنگ سیاه است. گرافیت پرسولفور از نوع گرافیت مصنوعی است و برای کربن‌دهی به فولاد و آهن کاربرد دارد. بیشترین استفاده این گرافیت برای تولید قطعات چدنی است. 

 

مشتریان گرامی اگر در خرید گرافیت نیاز به راهنمایی داشته و یا سوالی پیرامون قیمت گرافیت برایتان پیش آمد شما می توانید با مشاوران در تجارت گرام در ارتباط باشید

گرافیت سایر

شرح محصول قیمت فروشنده
گرافیت کم سولفور وارداتی 35,000 تومان پایا
گرافیت کم سولفور وارداتی هندی 35,000 تومان پیشرو پژوهان ثریا
کم سولفور چین 44,000 تومان شایان مواد
گرافیت پر سولفور وارداتی 21,000 تومان پایا
گرافیت پر سولفور وارداتی هندی 21,000 تومان پیشرو پژوهان ثریا