× Fa فارسی En English

فروشگاه پکیج ها درباره ما تماس با ما راهنمای ثبت نام ابلاغیه ها و بخشنامه ها

 خرید کک نفتی با کیفیت ، قیمت روز کک نفتی

 

 نحوه تعیین قیمت کک نفتی

کک نفتی به صورت آزمایشگاهی و صنعتی موجود است. قیمت کک نفتی به دلیل اینکه محصول نفتی است رابطه‌‌ی مستقیمی با قیمت روزانه‌‌ی جهانی نفت دارد. با افزایش قیمت نفت، قیمت کک نفتی نیز بالا می‌‌رود. 

هم‌‌چنین  کک نفتی می‌‌تواند یک محصول وارداتی باشد. به همین دلیل قیمت ارز نیز بر قیمت آن تاثیر‌‌گذار است.

اگر هم به صورت داخلی تولید شود، هزینه‌‌ی تولید، مواد اولیه، و فر‌‌آیند تولید روی قیمت تمام شده‌‌ی آن تاثیر دارد.  

 

عوامل تاثیر‌‌گذار بر قیمت کک نفتی 

مهم‌‌ترین عامل تاثیر‌‌گذار بر روی قیمت کک نفتی، گرید آن است. 4 نوع گرید یا درجه کک نفتی شامل

1. کک با درصد سولفور کم یا زیاد

2. کک نفتی کلسینه شده

3. گرین کک

4. کک سوزنی، کک تاخیری

 

راهنمای خرید کک نفتی

همان‌‌طور که در بالا اشاره شد، سفارش کک نفتی به عنوان یک محصول صادراتی، نیاز به مهارت و داشتن دانش کافی در این زمینه دارد. اگر محصول داخلی نیز خریداری شود باید به نوع، کیفیت و درجه‌‌ی آن توجه شود تا مناسب با نیاز و خواسته‌‌ی شما باشد.

برای خرید کک نفتی این محصول، هزینه‌‌ی بسیاری صرف می‌‌شود، در صورتی که خرید با موفقیت انجام نشود، باعث هدر رفتن سرمایه و زمان مفید می‌‌شود. به همین دلیل بهتر است  درصورت نداشتن اطلعات کافی در این زمینه از افراد متخصص راهنمایی بگیرید 

 

کک نفتی چیست؟

کک نفتی یا (Petroleum Coke) همان‌‌طور که از اسمش هم مشخص است یک محصول نفتی است. ماده‌‌ی اصلی تشکیل دهنده‌‌ی کک نفتی کربن است و یکی از محصولات فرعی پالایش نفت خام است. علاوه بر کربن، کک نفتی دارای موادی چون نیکل، گوگل و انادیوم است.

در این متن سعی شده که شما را با موارد موثر بر تعیین قیمت کک نفتی و همچنین نکاتی که باید در خرید کک نفتی رعایت شود آشنا کنیم

در دنیا کشور چین بالاترین درصد تولید کک نفتی را دارد.

نحوه‌‌ی تولید کک به این صورت است که از ته مانده‌‌های سنگین نفتی طی فر‌‌آیند‌‌هایی‌‌ شامل تجزیه حرارتی، پلیمر‌‌یز‌‌اسیون  و کندانسیون  مواد به گاز، مایع و جامد با درصدی از کربن  تبدیل می‌‌شوند. این ماده محصول نهایی نیست و به آن کک سبز می‌‌گویند. بعد از تکلیس شدن، کک نفتی به‌‌دست می‌‌آید. کک نفتی در دمای محیط به صورت جامد است.

کاربرد کک نفتی

در سال‌‌های اخیر استفاده از کک نفتی در صنایعی مانند آلومینیوم و فولاد افزایش پیدا کرده است. کک نفتی مورد استفاده در صنایع آلومینیومی باید درصد بالای کربن داشته باشد و خاکستر آن دارای کمترین درصد سولفور باشد. به دلیل افزایش کاربرد کک نفتی،  روند تولید آن نیز به مراتب آسوده‌‌تر و بیشتر شده است. 

از دیگر کاربرد‌‌های اصلی کک می‌‌توان در تولید کاربید کلسیم اشاره کرد. از کاربید کلسیم در تولید استلین استفاده می‌‌شود.

کک نفتی در تولید سوخت، منبع اصلی تولید فسفر عنصری، تولید گرافیت، تولید آند‌‌های سلول‌‌های الکترولیتی و الکترود برای کوره‌‌های الکترولیتی استفاده می‌‌شود.

کک نفتی در کوره‌‌های سیمانی نیز به عنوان سوخت استفاده می‌‌شود.

از دیگر موادی که در آن از کک نفتی استفاده می‌‌شود تولید استیل، شیشه، رنگ و کود‌‌ استفاده می‌‌شود.

 

 

قابل توجه مشتریان گرامی درصورت پیش آمدن هرگونه سوال پیرامون خرید کک نفتی مشاوران ما در تجارت گرام آماده راهنمایی شما عزیزان هستند