× Fa فارسی En English

استعلام حمل و نقل درباره ما

بوکسیت

 قیمت سنگ بوکسیت ، خرید و فروش انواع سنگ بوکسیت

 

راهنمای کامل برای خرید بوکسیت

آیا می دانید بوکسیت چیست و چه کاربردهایی دارد؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا ضمن معرفی این محصول به بررسی قیمت بوکسیت و همچنین وضعیت خرید بوکسیت بپردازیم. علاوه بر این، در مقاله پیش رو راهنمای خرید بوکسیت و عوامل موثر بر قیمت آن را نیز معرفی خواهیم کرد.

 

 قیمت بوکسیت

کارشناسان حوزه صنایع و مواد معدنی عوامل موثر بر قیمت بوکسیت را در موارد مختلفی خلاصه می کنند اما اکثر آن ها بر این باورند که یکی از کلیدی ترین عوامل موثر بر قیمت بوکسیت کیفیت آن است. به بیان ساده تر، به هر اندازه که کیفیت بوکسیت تولیدی بالاتر و مرغوبیت آن بیشتر باشد قطعاً قیمت بوکسیت نیز بیشتر خواهد بود و این مورد به نوبه خود سهمی در بازار خرید بوکسیت هم خواهد داشت. از دیگر عوامل اصلی موثر بر قیمت بوکسیت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

هزینه های حمل و نقل و ترانزیت بوکسیت

تقابل بین واردات و صادرات بوکسیت

میزان عرضه و تقاضا در بازار

هزینه های تولید و فراوری محصول

رونق بازار خرید بوکسیت و نوع بوکسیت تولیدی

نرخ مصرف سالانه صنایع وابسته به بوکسیت

تمامی موارد مذکور علاوه بر اینکه بر قیمت بوکسیت تاثیر می گذارند هریک به نوبه خود باعث افزایش یا کاهش در رونق خرید بوکسیت نیز می شوند.

 

راهنمای خرید بوکسیت

تا این بخش از مقاله به اینکه بوکسیت چیست اشاره نمودیم و عوامل موثر بر قیمت آن را نیز بررسی کردیم. حال لازم است تا راهنمای خرید بوکسیت را خدمت مشتریان ارجمند ارائه نماییم. با در نظر داشتن عوامل ذکر شده در خصوص قیمت بوکسیت، هنگام خرید به نکات موجود در راهنمای زیر توجه نمایید:

همانطورکه همیشه تاکید داشته ایم، خرید خود را از شرکت های معتبر انجام دهید.

نوع بوکسیت مورد نظر خود را پیش از خرید انتخاب کنید.

هنگام خرید به شاخص کیفیت بوکسیت (مدول) دقت کنید زیرا هر چه مقدار این عدد بالاتر باشد بوکسیت با کیفیت تری را خریداری کرده اید.

معمولاً بوکسیت مرغوب و با کیفیت دارای خلوص آلومینای بالا و سیلیس کم است.

 

بوکسیت چیست؟

هر چند بوکسیت به عنوان یک ماده معدنی صنعتی نیز کارایی دارد اما در درجه اول یک ماده معدنی فلزی (کانی فلزی) محسوب می شود. بوکسیت تنها سنگ معدنی است که برای تولید آلومینیوم در مقیاس زیاد کاربرد دارد. بوکسیت در اثر رسوب زدایی رس ها که شامل اجزای غنی از آلومینا هستند، ایجاد می شود. طبقه بندی بوکسیت در دو نوع لاتریتی (Laterite) و خاک رسی (Terra Rossa) است که اولی از سنگ های کریستالی تشکیل شده و دومی دارای پوششی از سنگ آهک دولومیت است. کاربرد اصلی بوکسیت در تولید آلومینیوم است اما کاربردهای متنوع دیگری نیز دارد که عبارتند از:

بخش متالورژی (بهترین و تنها ماده برای ساخت آلومینیوم)

صنایع شیمیایی و تولید مواد نسوز

تولید سیمان

صنایع فولاد

تولید بنزین

ماده اصلی سازنده در صنعت هواپیما سازی، صنعت برق، ماشین آلات و صنعت ابزارسازی

استفاده در تولید مصالح ساختمانی و مصالح جاده ای

02122791943