×

فروشگاه ها ارتباط با ما
معرفی انواع بهترین لوله مقاوم برابر سیالات

لوله مقاوم و یا غیرمقاوم همه به منظور یک هدف تولید شده اند. استفاده از آنها کمک می کند انتقال سیالات، تصفیه آب، انتقال مواد فاضلابی و ساخت مخازن تحت فشار در نظام مهندسی با سرعت بالاتری ارائه شود. هرچه لوله، دوام بیشتری داشته باشد، هرکدام از موارد فوق با کیفیت بهتری اجرا می شود. لوله مقاوم مانیسمان یکی از بهترین و با دوام ترین لوله های موجود در بازار است. اما قیمت لوله مانیسمان به دلیل کارایی و مقاومت بالا، شاید برای تعدادی از مردم مناسب نباشد.

با این وجود شناخت مشخصات فنی لوله مانیسمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چراکه مزیت های این لوله فراوان است. در این مقاله قصد داریم به معرفی سایر لوله های مقاوم، که قیمت مناسب تری دارند، بپردازیم. لوله های مقاوم، در سیستم لوله کشی ساختمان ها، انتقال سیالات و بسیاری از صنایع مختلف، حرف اول را می زنند. لوله مقاوم انواع مختلفی دارند که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند. به همین علت در ادامه این مقاله، شما را با انواع لوله مقاوم محبوب بازار آشنا خواهیم کرد. 

 

مشخصات لوله مناسب سیالات

لوله مقاوم به منظور انتقال آسان سیالات و گاز، انواع متفاوتی دارد. لوله هایی که در معماری ساختمان، هم از استحکام بالایی برخوردارند و هم به انتقال سیالات سرعت می بخشند، بیشترین استفاده و کاربرد را به خود اختصاص می دهند. لوله های تأسیساتی به عنوان مناسب ترین المان برای استفاده مهندسان در این زمینه شناخته می شوند. این لوله مقاوم برای عبور سیالات، بسیار پرکاربرد است.

لوله مقاوم فلزی و غیرفلزی از انواع لوله های تأسیساتی هستند. پس می توان گفت لوله های تأسیساتی براساس جنس و نوع ساخت، طبقه بندی می شوند. اما خود این لوله های فلزی و غیرفلزی نیز انواع مختلفی دارند. در واقع برخی از محصولات در دسته لوله مقاوم فلزی و برخی در دسته لوله های غیر فلزی قرار می گیرند.

 

انواع لوله های تأسیساتی

 

 

انواع لوله فلزی

لوله مقاوم فلزی در دو دسته آهنی و غیرآهنی تقسیم بندی می شود. لوله های آهنی از جنس چدن و فولاد ساخته می شوند. این لوله های سرسخت، علاوه بر مقاومت بالا در برابر فرسودگی، گرما و سرما، در سیستم لوله کشی فاضلاب نیز بسیار پراستفاده هستند.

لوله های غیرآهنی نیز دسته دوم لوله مقاوم فلزی را تشکیل می دهند. این لوله ها اغلب در جنس سرب، آلومنیوم، مس و روی تولید شده و سپس به دست مردم می رسند. لوله های غیرآهنی در تأسیسات ساختمانی، انتقال سیالات و سیستم های تهویه به وفور مورد استفاده قرار می گیرند.

 

انواع لوله غیرفلزی

لوله های غیرفلزی نسبت به لوله مقاوم فلزی، استحکام کمتری دارند. اما این محصولات تأسیساتی نیز برای انتقال سیال و امور آب رسانی بسیار مناسب هستند. این لوله ها از نظر جنس تولید متنوع هستند. به طوری که در جنس های مختلفی از جمله آلومنیومی، بتنی، سیمانی و پلاستیکی تولید می شوند. مقاومت نسبتاً خوب، قیمت پایین، وزن کم، حمل و نصب آسان و انتقال سریع آب، از جمله مهم ترین ویژگی های مثبت این دسته از لوله ها می باشد.

 

بهترین لوله مناسب ساختمان

 

  • لوله آهنی و فولادی

لوله مقاوم نباید در برابر فشار های بالا آسیب ببیند. همچنین باید در برابر پوسیدگی مقاوم عمل کند. به همین علت، لوله های مقاوم فولادی و آهنی ساخته شدند. از این لوله ها بیشتر در سیستم لوله کشی سازه استفاده می شود. از جمله مزایای این محصول می توان به قیمت پایین، تحمل فشار و استحکام بالا اشاره کرد. عدم انعطاف پذیری و رسوب پذیری زیاد از جمله معایب آن هستند.
 

  • لوله‌ پلی پروپیلن

این لوله ها برخلاف لوله مقاوم فولادی، جنس چندان سخت و مقاومی ندارند. اما یکی از بهترین مدل های تولید شده از انواع خود هستند. به همین علت، کاربرد گسترده ای در لوله کشی آپارتمان ها دارند. این محصول پلیمری مزایای بسیاری از جمله وزن سبک، انتقال سریع مواد، فرسودگی پایین، رسوب پذیری ناچیز و قیمت بسیار مناسب را شامل می شود. مقاومت کم، تحمل فشار پایین، تغییر شکل بر اثر سرما و گرما از جمله اصلی ترین نقاط ضعف این لوله است.
 

  • لوله سوپرپایپ

لوله مقاوم و خوش ساخت سوپرپایپ، از جدیدترین لوله های این صنعت هستند. این لوله ها به شکل ورقه ای و جنس متفاوت تولید می شوند. لوله مقاوم سوپرپایپ، محصول ترکیبی از خود به نام (5 لایه) ارائه داده است که هر لایه نقض دیگری را پوشش داده و کارایی این لوله را چندین برابر می کند. این لوله ها، علاوه بر نصب آسان و سریع، بسیار مقاوم، انعطاف پذیر و رسوب ناپذیر هستند.

02122791943